O mne

Narodil som sa v roku 1977 v Tábore, Česká republika. Už od detstva som rád kreslil a maľoval, avšak v roku 2018 som sa k tomu vrátil aktívne od ukončenia školy. Štúdium som absolvoval na základnej umeleckej škole v rokoch 1983-1990 v Moldave nad Bodvou, ako aj ZUŠ v Košiciach v roku 1991-1993. V ďalšom štúdiu som pokračoval na Strednej odbornej skole v Košiciach, odbor štukatér.

V roku 2019 som objavil čaro akvarelu a ako samouk som ho začal postupne vnímať ako veľmi očarujúcu techniku a zároveň najťažšiu, kde v iných technikách sa určité efekty nedajú dosiahnuť. Popritom siahnem aj k oleju, akrylu alebo uhlíku.
Momentálne pôsobím v Banskej Štiavnici, kde hlavne čerpám námety pre svoju tvorbu v plenéri, ako aj na rôznych maliarskych plenéroch, či už privátne alebo organizovaných.
Vo svojej tvorbe som sa zdokonaľoval od popredného slovenského akvarelistu z Galanty Ing.Laszla Pomothyho , ktorému som vdačný za jeho skúsenosti a dôveru. Absolvoval som aj akvarelový workshop so svetovým akvarelistom Alvaro Castagnetom v Ríme,Taliansko 2022.
Moje posledné výstavy:

  • Kúpele Dudince 2020
  • Výstava slovenských akvarelistov v Jakarte, Indonézia 2021
  • Medzinárodný akvarelový festival vo Fabriano, Taliansko 2021.

Peter Görcsös